Leczenie uzależnień Lublin CBT

Problemy uzależnienia

Leczymy uzależnienia

CENTRUM PSYCHIATRII I PSYCHOTERAPII POZNAWCZO-BEHAWIORALNEJ
ul. Organowa 4a, 20-882 Lublin

Rejestracja
czynna od poniedziałku - do piątku,
w godz.: 15.00-20.00,
tel.: 81 740 24 14

E-mail: rejestracja@cbtlublin.pl
Rejestracja internetowa: Zarejestruj się onlineZazwyczaj mówi się, że uzależnienie to przymus, brak kontroli, konieczność, której poddajemy się, mimo że skutki są negatywne. Podkreśla się fakt, że w mechanizmie rozwoju nałogu duże znaczenie ma brak świadomości własnego ciała, brak kontaktu ze swoim organizmem. Wtedy, kiedy nie rozpoznajemy naturalnych sygnałów świadczących o tym, że zaczynamy nadużywać określonego środka, substancji czy zachowania, wówczas możemy mówić o początkach problemu. To właśnie wtedy najlepiej jest podjąć terapię ukierunkowaną na leczenie uzależnień (np. w Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej w Lublinie).

Niestety współczesny świat sprzyja nałogom. Pracujemy dużo, żyjemy w pędzie i nieustannym stresie, mamy masę obowiązków, codzienność nas przytłacza. Coraz trudniej znaleźć chwilę wytchnienia, wyciszenia, odpoczynku, spokoju. Zamiast szukać naturalnych metod, sięgamy po szybkie, łatwo dostępne środki, które mają nam zapewnić rozluźnienie, sprawić przyjemność, poprawić nastrój. Uciekamy w świat używek, jedzenia, gier, destrukcyjnych zachowań. Na początku tłumaczymy sobie, że to nic groźnego, takie małe dziwactwo, nad którym mamy kontrolę. Po jakimś czasie przestajemy panować nad potrzebą, nie możemy normalnie funkcjonować bez tego, co poprawia nam humor, wpadamy w pułapkę, z której uwolnić może nas dopiero doświadczony terapeuta zajmujący się leczeniem uzależnień (takich specjalistów znajdziecie Państwo w naszym ośrodku w Lublinie - psychoterapeuta certyfikowany Lublin).

Zazwyczaj uzależnienie jednoznacznie kojarzy nam się z narkomanią, alkoholizmem albo paleniem papierosów. Tymczasem substancji i narzędzi, które wyzwalają nałóg, może być znacznie więcej. Ludzie uzależniają się od jedzenia, telewizji, seksu, zakupów, leków, pracy, komputera, gier, hazardu, Internetu, Facebooka, a nawet innych ludzi. Osoba uzależniona skoncentrowana jest wyłącznie na jednym, by jak najszybciej zaspokoić potrzebę - wykonać czynność, zażyć środek, którego domaga się organizm.

Leczenie uzależnień to z reguły długotrwały proces, który wymaga nie tylko zaangażowania ze strony osoby uzależnionej, ale też jej rodziny, przyjaciół, najbliższych. W naszym ośrodku w Lublinie oferujemy profesjonalną (psychoterapia indywidualna), fachową pomoc w tym zakresie.

Copyright © 2017 Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo-Behawioralnej. All rights reserved.

CENTRUM MEDYCZNE G. Małaj, M. Wieczerzak-Skubis sp.j.
ul. Organowa 4a, 20-882 Lublin NIP 946-266-30-18 REGON 365452469 KRS 0000638401
nr konta: mBank 91 1140 2004 0000 3102 7645 9055

Wdrożenie Icommedia.pl