Psychiatra wizyty domowe
Porady psychiatry w Lublinie, wizyty domowe, diagnoza i leczenie
Psychiatra wizyty domowe
Wsparcie psychiatry okazuje się konieczne w przypadku wystąpienia chorób psychicznych. Nerwice, zaburzenia lękowe, leczenie depresji, schizofrenii. to niektóre z zaburzeń, które wymagają podjęcia leczenia. Czasem zdarza się, iż klient nie może lub nie chce zjawić się osobiście w gabinecie lekarza, ale potrzebuje specjalistycznej pomocy. W takim przypadku odpowiednim rozwiązaniem staje się wizyta domowa psychiatry u klienta (m.in. w Lublinie).
Dla kogo wizyty domowe psychiatry?

Dla osób z ograniczoną mobilnością

Dla osób w kryzysie zdrowia psychicznego

Dla osób po urazach

Dla osób z trudnością w dojeździe

Dla osób preferujących prywatność i komfort
czemu warto ?
Korzyści z wizyt domowych psychiatry
Przełamywanie oporu i budowanie zaufania
Jednym z kluczowych etapów w leczeniu zdrowia psychicznego jest przełamanie oporu przed skorzystaniem z opieki psychiatrycznej oraz otwarcie się na specjalistę. Zaufanie terapeucie w tym procesie jest fundamentem skutecznej pomocy.
Bezpieczna i komfortowa przestrzeń do terapii
Wizyty domowe dają pacjentom poczucie bezpieczeństwa, dzięki rozmowie w znanym i oswojonym otoczeniu. To sprzyja nawiązaniu autentycznej, zaufanej relacji z psychiatrą, co jest niezbędne w procesie leczenia.
Rozwiązanie dla osób z ograniczoną mobilnością
Dla osób z problemami w poruszaniu się, doznającym urazów lub chorobom, które uniemożliwiają wizytę w gabinecie, wizyta domowa jest wygodnym rozwiązaniem, które umożliwia szybki dostęp do specjalisty.
Eliminacja trudności w dojeździe
Dla pacjentów, którzy mają problemy z dotarciem do gabinetu z powodu odległości lub innych trudności, wizyta domowa rozwiązuje ten problem, umożliwiając konsultację psychiatryczną bez konieczności podróży.
Mieszkasz w Lublinie i poszukujesz pomocy specjalisty, który zadba o Twoje zdrowie psychiczne? Wolisz widywać się z psychiatrą w domowym zaciszu? Sądzisz, że tylko dzięki temu będziesz czuć się komfortowo i bezpiecznie? Centrum Psychiatrii i Psychoterapii Poznawczo-Behawioralno z Lublina służy pomocą. Centrum oferuje swoim klientom psychoterapię w nurcie poznawczo-behawioralnym i integratywnym. Znajdą tu pomoc osoby z Lublina, którym doskwiera bezsenność, depresja, choroby afektywne, zaburzenia psychosomatyczne, uzależnienie. Profesjonaliści pomagają w przypadku nerwic, lęków, zaburzeń lękowych, schizofrenii, zaburzeniach osobowości. Specjaliści mogą również dokonać diagnozy psychologicznej i przeprowadzić badania kompleksowe – opinie dla KRUS, ZUS.

Twoi Specjaliści
Zobacz który z naszych specjalistów zajmie się twoim leczeniem

Karolina Sprawka
Lekarz, specjalista psychiatra zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem zaburzeń psychicznych

Monika Ciechońska
Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczo – Behawioralnej

Paulina Pokrzywa
Psycholog, psychotraumatolog, psychoterapeuta poznawczo-behawioralny w trakcie szkolenia

Marta Jakubowska-Parchomiuk
Lekarz psychiatra, w trakcie szkolenia specjalizacyjnego. W praktyce lekarskiej najważniejsze jest dla niej indywidualne podejście do Pacjenta.
Skontaktuj się i umów się na konsultację. Wspólnie znajdziemy rozwiązanie, które pomoże Ci lepiej funkcjonować w codziennym życiu.
FAQ
Najczęściej zadawane pytania
Czym różni się psychoterapia od psychiatrii?
Psychoterapia to forma leczenia oparta na rozmowie i pracy nad emocjami, myślami oraz zachowaniami. Zajmuje się nią psychoterapeuta. Psychiatryczna opieka medyczna, z kolei, obejmuje diagnozowanie i leczenie zaburzeń psychicznych, w tym stosowanie leków. Psychiatra jest lekarzem, który może przepisać odpowiednią farmakoterapię.
Jak umówić się na wizytę u psychoterapeuty lub psychiatry?
Aby umówić się na wizytę, wystarczy skontaktować się z nami telefonicznie, wysłać wiadomość e-mail lub wypełnić formularz kontaktowy na naszej stronie. Możesz również skorzystać z opcji rezerwacji online, jeśli jest dostępna.
Jak wygląda pierwsza wizyta u psychoterapeuty lub psychiatry?
Pierwsza wizyta to czas na zapoznanie się z pacjentem, jego problemami i oczekiwaniami. Psychoterapeuta lub psychiatra będzie zadawał pytania, aby lepiej zrozumieć Twoje potrzeby i zaproponować odpowiedni plan leczenia lub terapii.
Jakie zaburzenia psychiczne leczymy?
Leczymy szeroki zakres zaburzeń psychicznych, w tym depresję, zaburzenia lękowe, zaburzenia osobowości, zaburzenia odżywiania, zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne, ADHD i inne problemy związane ze zdrowiem psychicznym.
Jak długo trwa psychoterapia?
Czas trwania psychoterapii zależy od indywidualnych potrzeb pacjenta. Może to być krótka terapia trwająca kilka miesięcy lub długoterminowa pomoc, trwająca dłużej.